Okan Gaytancıoğlu: OSB konusunda gerekli adımı atmalılar

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Türkiye ekonomisi ve Keşan’a kurulması planlanan OSB hakkında değerlendirmede bulundu.

Okan Gaytancıoğlu: OSB konusunda gerekli adımı atmalılar
Bu içerik 387 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Türkiye ekonomisi ve Keşan’a kurulması planlanan OSB hakkında değerlendirmede bulundu.

.
“HÜKÜMET GÜNÜ KURTARMA POLİTİKALARIYLA ÜLKEYİ YÖNETİYOR”
Gaytancıoğlu, “24 Haziran seçimleri öncesinde, Türkiye’nin çok kötü şekilde yönetildiğini söyledik. Türkiye’nin tek adam rejimiyle yönetildiğini ve kötü günlerin geleceğini söylemiştik. Ekonomi kötü durumda olduğunu, ticaretin durma noktasına geldiğini, çiftçinin artık para kazanamaz hale geldiğini görüyoruz. Esnafın artık, vergisini, sigortasını ve primini ödeyemez duruma geldi. Yaşanan bu durum ülke açısından hiç iyi değil. Hükümet günü kurtarma politikalarıyla ülkeyi yönetiyor. 8-9 defa vergi yapılandırması yaparak, günü kurtarma çözümleriyle bu işi götürmeye çalışıyor. Türkiye’nin üreten bir ekonomiye geçmesi gerektiğini sürekli dile getirdik. 24 Haziran seçimlerinde halkımız bizi tercih etmedi ama tek adam rejimi Türkiye’yi kötü bir çıkmaza götürüyor.” dedi.

.
“AMERİKA’YI BAHANE OLARAK GÖSTERİYORLAR”
Okan Gaytancıoğlu, sözlerine şöyle sürdürdü: “Türkiye’de ekonomi her geçen gün kötüye gidiyor. Dolar ve avro fiyatlarının artışları artık durdurulamıyor. Bu soruna da kısa vadeli çözüm üretiliyor. Amerika’yı bahane olarak gösteriyorlar. Türkiye’nin yılsonuna kadar ödenmesi gereken 200 milyar dolarlık borç varsa ve kasanızda 20 milyar dolarınız varsa, ekonomi tabii ki, çıkmaza girer.”

.
“ÖNEMLİ OLAN BÖLGEDE İSTİHDAMIN ARTIRILMASIDIR”
Keşan’a yıllardır kurulması planlanan Gıda İhtisas OSB konusuna değinen bulunan Gaytancıoğlu, şunları söyledi: “AKP hükümeti bugüne kadar verdiği sözlerin hiçbirini ne yazık ki tutamıyor. AKP şu anda tek başına iktidardalar ve istedikleri yasayı çıkartabiliyorlar. Örnek vermek gerekirse, Sazlıdere’de hep birlikte eylem yaptık ve çalışmaları durdurduğumuzu düşündük. Ama tek adam gidip bir kararname çıkartarak, Sazlıdere’ye FSRU gemi iskelesinin yapılacağı yayımlandı. Elbette ki hukuki yollar açıktır. Demek ki istenmesi durumunda birşeyler yapılabiliyor. Keşan’ın en önemli sorunu olan Gıda İhtisas OSB konusunda da bir imza atılarak gerekli çalışmalar başlatılabilir. Hükümetin milletvekili örgütleri gidip bu konuda gerekli adımı atmalılar. Burada, engel olarak CHP’yi görüyorlarsa biz buna herhangi bir şekilde engel değiliz. Türkiye’ye ve Keşan’a yatırımın gelmesini her zaman destekleriz. Yeter ki Keşan’ın çıkarları doğrultusunda olsun. Biz hiçbir zaman yatırımları engelleyecek bir parti olmadık. Önemli olan bölgede istihdamın artırılmasıdır.”

.
“HÜKÜMET YETKİLİLERİ TOPU TACA ATIYOR”
Okan Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Dönemin AKP milletvekili, OSB’nin yapılacağı yerin mer’a alanı olduğunu ve ot bedelinin ödenmesi gerektiği ifade edilmişti. Bizde bu alanın mer’a vasfını kaybettiğine dair ilgili belgenin alınabileceğini dile getirdik. Böylece ot bedeli ödenmez ve yatırım rahatlıkla yapılabilecek duruma gelirdi. Ama hükümet yetkilileri topu taca atıyor.”
VOLKAN GAZETESİ / AYHAN GÜLVER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX